Cordyceps láme rekordy

Cordyceps láme rekordy

Na světovém šampionátu v atletice ve Stuttgartu dominovaly čínské atletky, které získaly zlaté medaile na 1500, 3000 a 10 000 m. Následující měsíc v Pekingu, tyto atletky překonaly tři světové rekordy. Všechny antidopingové testy provedené u tohoto čínského, rekordy lámajícího týmu byly negativní a Mezinárodní atletická federace potvrdila jejich světové rekordy. A tajemství je aktivní složka Cordyceps bez škodlivých účinků.

Cordyceps

Pochází ze západní Číny, z oblasti Sichuan, Tibetu a Oinghai. Pěstuje se také v Hong-Kongu a na vysočině Cameron v Malajsii. Vzhledem k jejímu izolovanému, řídkému růstu, je sklizeň Cordycepsu obtížnou a nákladnou procedurou firma DXN toto vyřešila pěstováním na farmách.

Cordyceps byl dlouhou dobu hlavní položkou tradiční čínské medicíny. Používá se již více jak 5000 let jako zdroj energie, k upevnění zdraví a léčbě řady neduhů a byl klasifikován jako“ prodlužovač života“. Na rozdíl od některých jiných čínských bylin, určených buď pouze pro muže nebo pro ženy, cordyceps je určen pro obě pohlaví. Cordyceps se používá jako omlazovací prostředek se spojením houby Reishi, ke zvýšení hladiny energie. Je znám jako lék proti slabosti a únavě a někdy je používán jako afrodisiakum nebo pro léčbu impotence.  V Číně se často předepisuje pro stárnoucí k ulehčení celkových bolestí, poněvadž se podílí na upevnění kostní dřeně a kosterního svalstva. Čínští lékaři používají také Cordyceps k upevnění odolnosti vůči infekcím, léčbě nachlazení a podpoře ledvin a plic.

Cordyceps se používá k usnadnění široké palety dýchacích potíží. Předepisuje se ke zmírnění kašle a rýmy, krátkodechosti, bronchiálních potíží, dětského astmatu.

Cordyceps si získal svou pozornost

Ve chvíli dyž trenér čínského týmu atletů prozradil tajemný doplněk a jeho popularita se rozšířila do všech západních zemí. Západní lékařští vědci se začali zajímat o Cordyceps. Zkoumají jeho použití jako činidla k posílení imunity při léčbě rakoviny.

Prvním sportovcem z České republiky, kdo měl možnost seznámit se s účinkem Cordycepsu byl Robert Změlík, který 5 týdnů před olympijskými hrami v Atlantě začal Cordyceps užívat. Po třech letech zdravotních patáliích se vrací do světové desítky. Dalším atletem je Šárka Kašpárková, který začala používat  tři týdny před OH 96 a získala tam 3. místo

Tento záznam byl publikován v DXN . Uložit odkaz do záložek.

Facebook