Krvácející dásně, záněty dasní

Krvácející dásně, záněty dasní – žádný div, že se neusmíváte

Proč ale k zánětu dásní dochází?

Je to celkem prosté. Bez řádné ústní hygieny vzniká plak, který se usazuje okolo dásní, způsobuje jejich zanícení a následné krvácení. Tento plak nakonec ztvrdne a stane se z něj zubní kámen. Prostor mezi zuby a dásněmi reaguje tak, že se otevře a odhalí měkkou kostní horní část zubu. Tento otvor je potom branou pro hladové nenasytné bakterie, které se nahrnou do těchto chráněných prostor, začnou se rychle množit v takto příznivém prostředí, navíc živené sladkými potravinami a nápoji, kde jsou již mimo dosah spolehlivého zubního kartáčku.

Milióny bakterií teď mohou snadno proniknout do krevního oběhu, protože se vyhnou obvyklému vnějšímu obrannému mechanismu těla a mohou tedy způsobit opravdovou spoušť v těle.

Kromě vzniku plaku zde může být celá řada jiných příčin tohoto onemocnění, některé docela děsivé, zato méně obvyklé. Mezi ně patří poruchy srážlivosti krve, ale i příliš silný tlak kartáčku na dásně při čištění, špatné používání dentální niti, hormonální změny během těhotenství, nevhodná zubní protéza, leukémie, kurděje (ano, stále existují), užívání protidestičkových léčiv anebo nedostatek vitamínu K. Vidíte tedy, jak je důležité věnovat pozornost krvácejícím dásním.

A pozor: jen proto, že Vám dásně ještě nekrvácejí nijak intenzivně, neznamená, že můžete být v klidu.

Ale je tu řešení, jak se zcela uzdravit. Prvním krokem k léčbě onemocnění dásní je navštívit zubního lékaře! Dále je potřeba čistit si zuby správným způsobem a užívat zubní pastu Ganozhi od firmy DXN. Zatímco většina ostatních komerčních zubních past zuby pouze čistí, pasta Ganozhi jako jediná obsahuje extrakt z Ganodermy, proslulé superléčivé houby, která dodává extra sílu a výživu samotným dásním.

I pokud si péči o zuby nemůžete dovolit anebo máte ze svých zubů strach a raději byste je nechali shnít v ústech, než abyste šli na prohlídku, tak to není omluvou proto, abyste neudělali první jednoduchý krok a vyměnili svou obvyklou zubní pastu za pastu Ganozhi. A protože je tato pasta výrobkem firmy DXN, máte jistotu nejvyšší kvality a potvrzení TGA.

Takže hledáte-li lék na gingivitidu, začněte se zubní pastou Ganozhi. A pokud nechcete, aby Vaše krvácející dásně onemocněly gingivitidou, udělejte to teď hned.

Facebook