Spirulina je nejnovější a nejlepší superpotravina

Spirulina

  • Stimuluje imunitní systém
  • Snižuje riziko různých nádorových onemocnění
  • Nejvyšší obsah proteinů ze všech potravin

DXN Spirulina

Spirulina je nejnovější a nejvíce prodávanou superpotravinou. Mohli jsme ji vidět v četných televizních pořadech počínaje pořady o cestování po „Dobré ráno Ameriko“. Spirulina je druh modrozelené řasy a je nejvýživnější známou potravinou ve své kategorii.
Spirulina je v podstatě starověký pokrm, 100 % přírodní a vysoce výživná řasa. Poslední výzkumy ukazují, že výrazně zpomaluje stárnutí, napomáhá v boji s rakovinou a významně posiluje obranyschopnost organismu. Vědci nedávno objevili, že tato superpotravina má schopnost posilovat imunitní systém a bojovat s procesy způsobujícími stárnutí. Podle informací australských výzkumníků:
Vědecké studie prováděné po celém světě ukazují, že Spirulina, modrozelené řasa, která obývala tuto planetu dlouho před člověkem, by mohla být nejlepším druhem potraviny ze skupiny těch, které působí preventivně proti onemocněním a stárnutí.

Spirulina byla původně objevena v afrických jezerech a rybnících. Tato řasa byla poté kultivována a po mnoha výzkumech užita v domorodých a odlehlých oblastech ke zlepšení výživy obyvatel a snížení počtu různých onemocnění jako např. kurdějí. Lidé v domorodých a odlehlých oblastech mívají často nevýživnou a neplnohodnotnou stravu. Když jim však byla podávána i jediná lžíce spiruliny denně, jejich zdravotní stav a tělesná kondice se markantně zlepšily. V současné době je spirulina hlavní složkou programů pro zdraví a výživu po celém světě.

Bylo prokázáno, že Spirulina stimuluje imunitní systém, dodává energii a významně snižuje riziko různých nádorových onemocnění a infekcí. Podle slov australského badatele Antona Moorea:

Když stárneme, naše tělo se mění a ztrácí schopnost efektivně využívat výživové látky, které potřebuje. O to je potom důležitější, abychom konzumovali vysoce výživné superpotraviny jako je třeba špenát k dosažení správně vyvážené stravy a lepšího zdraví. Poslední dobou je stále více zřejmé, že Spirulina je klíčovou a vynikající superpotravinou, která by se měla stát hlavní složkou každé diety k dosažení optimálního zdraví a zažehnání chorob a nemocí.

Spirulina je kompletní potravina, která se může pochlubit nejvyšším obsahem proteinů ze všech potravin. Obsahuje např. mnohonásobně více proteinů než sójové boby. Je také plná vitamínů, beta karotenu, mnoha antioxidantů a fytolátek (v současné době je v tomto prováděn výzkum v Národním institutu pro výzkum rakoviny) a je v podstatě nejlepší potravinou nebo výživovým doplňkem, který je v současné době na trhu.

Toto je tedy souhrnná zpráva o tom, proč je Spirulina nejnovějším lídrem v oblasti superpotravin a pokud chcete tedy udělat maximum pro své zdraví, pak si udělejte ze Spiruliny hlavní složku své denní diety.

Zdroj: http://EzineArticles.com/?expert=David_Maillie

Facebook