DXN Spirulina (Arthrospira platensis)

DXN Spirulina (Arthrospira platensis)

 • Je Spirulinu bezpečné jíst?
 • Jak může Spirulina pomoci hubnout?
 • Proč se DXN Spirulina liší od jiných značek na trhu?

DXN Spirulina

Spirulina (Arthrospira platensis) je sladkovodní řasa obsahující všechny základní vitamíny, minerály a živiny. Pomáhá regenerovat organismus a kontrolovat tělesnou váhu.Tato mikrořasa je
Přes 20 let vědci zjišťují proč je sladkovodní řasa Spirulina tak účinná pro zdraví zvířat a lidí. Byly publikovány stovky studií, které prokazují, že jedinečné fytonutrienty a extrakty spiruliny podporují imunitní systém, jsou prevencí mnohých onemocnění a zlepšují celkový zdravotní stav organismu. Tato mikrořasa je bohatá na rostlinné bílkoviny, betakarotén, železo, vitamín B12 a vzácnou esenciální mastnou kyselinu GLA. Spirulina nabízí pozoruhodnou škálu vitamínů, minerálů a živin.

Účinky

 • Spirulina má protivirový účinek
 • Redukuje cholesterol
 • Snižuje krevní vysoký tlak
 • Pomáhá při cukrovce
 • Dodává potřebné minerály, vitamíny a živiny
 • Podporuje krvetvorbu
 • Zvyšuje imunitu organismu
 • Je prevencí chudokrevnosti
 • Podporuje detoxikaci ledvin
 • Zlepšuje střevní mikroflóru
 • Pomáhá při nedostatečné výživě organismu
 • Chrání buňky před radiací

Spirulina patří do skupiny tzv. „green food“ – „zelených potravin“, které by měly být trvalými potravními doplňky lidí žijících v civilizací poničeném životním prostředí a ve stresu.

Co je Spirulina?

Spirulina je sinice, která má název odvozen od svého spirálovitého tvaru. Obsahuje nejvýznamnější koncentraci živin známou v jakémkoliv jídle, rostlině, zrnu nebo bylině.

Co Spirulina obsahuje?

Je to strava s nejvyšším obsahem proteinů – přes 60% všech stravitelných rostlinných proteinů. Spirulina je přímo nabitá unikátními fytonutrienty jako jsou např. fykoocyanin, polysacharidy a sulfolipidy, které posilují imunitní systém, snižují riziko infekcí a autoimunitních onemocnění. Je bohatá na přírodní karotenoid, antioxidanty, které podporují buněčnou stabilitu a snižují riziko vzniku rakoviny. Má také chlorofyl, který pomáhá detoxikovat naše tělo od venkovního znečištění. Obsahuje také železo, stopové prvky a vzácné esenciální mastné kyseliny.

Jaký je rozdíl mezi Spirulinou a Chlorellou?

Chlorella,zelená mikro řasa je výživná potrava,která ale nemá antivirotické,antitumorové a imunitu posilující vlastnosti jako Spirulina.Buněčná stěna Chlorelly je tvořena nestravitelnou celulózou, kterou má např.tráva,zatímco stěna Spiruliny je tvořena komplexem proteinů a karbohydrátů. Chlorella obsahuje nasycené tuky a celkový obsah tuků v ní je poměrně vysoký.

Je Spirulinu bezpečné jíst?

Spirulina je unikátní mezi sinicemi, protože má dlouhou historii bezpečného konzumování. Aztékové jedli Spirulinu v Mexiku už před více jak 5 stoletími.Dnešní afričtí domorodci jedí Spirulinu rostoucí v jezerech.Za posledních 20 let si na ní pochutnaly miliony lidí po celém světě. Spojené Národy a Světová Zdravotnická Organizace doporučují Spirulinu jako výživu pro děti.

Je Spirulina jedno z nejvýživnějších jídel na světě?

Spirulina nabízí nejvíce živin ze všech jídel.Má 20krát více proteinů než sójové boby, 200krát více než hovězí.Kultivací více Spiruliny můžeme pomoci zastavit kácení lesů kvůli plantážím. Tím, že si osvojíme její konzumaci, se staneme součástí řešení vedoucí ke zlepšení naší planety.

Existují vědecké studie pro všechna tato tvrzení?

Ano. Vědci z celého světa – z Japonska, Číny, Indie, Evropy, Ruska a USA – znají důležitost Spiruliny, jak a proč je prospěšná lidskému zdraví i zvířatům. Stovky vydaných vědeckých studií objasňují jak Spirulina a její unikátní fytonutrienty podporují imunitu a zlepšují zdraví.

Jak tedy Spirulina posiluje náš imunitní systém?

Fytonutrienty zodpovědné za posilování imunity jsou beta karoten, fykocyanin a polysacharidy. Studie z celého světa,kdy se Spirulina podávala myším,křečkům,kuřatům, krocanům, kočkám,rybám a dokonce i lidem potvrzuje, že Spirulina opravdu zlepšuje fungování imunitního systému. Lékaři objevili,že ho nejen stimuluje,ale také zvyšuje růst nových krevních buněk. Důležité části imunity,buňky kostní dřeně,makrofágy,T-buňky a zabijácké buňky,slezina a žlázy brzlíku-všechny ukázaly zvýšenou aktivitu.Vědci zjistili,že Spirulina způsobuje rozmnožování makrofágů,které jsou aktivnější a účinější v zabíjení bakterií.Studie v Mexiku,Argentině,Japonsku a Indii objevily účinky snížení cholesterolu a zlepšení srdeční arteriální funkce snížením krevního tlaku.Zveřejněné studie z Japonska a Indie,kterých se účastnili muži ukázaly,že několik gramů Spiruliny denně snižuje cholesterol. Ukázalo se,že Spirulina snižuje sérum LDL(špatný cholesterol) a zvyšuje HDL(dobrý cholesterol). Studie z Německa a Indie také prokázaly efekt úbytku váhy spolu se snížením cholesterolu.

Jak je Spirulina stravitelná?

Spirulinu tvoří měkké buněčné stěny složené z proteinů, polysacharidů a enzymů. Uvnitř vašeho těla se rozpustí. To je důležité pro ty, kteří trpí špatným zažíváním nebo pro staré lidi s přísnými dietami.

Jak může Spirulina vytvářet enzymy v našem těle?

Enzymy v těle tráví jídlo a také opravují DNA chromozomy. Je vždy dobré obohatit naši stravu čerstvým ovocem, zeleninou a džusy, které jsou bohaté na živé přírodní enzymy. I sušená Spirulina stále obsahuje enzymy. Důležitější ale je, že má stavební složky-minerály, fytonutrienty, antioxidanty, které spouští tělu vlastní enzymy, aby plně vykonávaly svoji funkci.

Jak může Spirulina pomoci hubnout?

Tím,že obsahuje aminokyseliny pomáhá Spirulina potlačit hlad a zvýšit metabolismus a tudíž zdravě ubývat na váze.

Jak chlorofyl ve Spirulině pomáhá lidem?

Chlorofyl pomáhá čistit střeva.Také pomáhá obalovat podrážděný žaludek, tudíž ulevuje od symptomů žaludečních vředů a potlačuje jejich vytváření. Působí také jako vyvážená strava, kdy vyživuje bakterie v trávícím traktu, zvláště Lactobacillus a Bifidus. Udržováním zdravé populace těchto bakterií Spirulina snižuje vyhnívání a zácpu zapříčiněnou patogeny E.coli a Candida.

Může Spirulina vyvážit tělo tak, aby bylo zdravé?

Roste ve velmi alkalických vodách. Je považována za zásaditou stravu a pomůže vašemu tělu být více zásadité. Skvěle vyváží špatné stravování, kde se objevuje hodně cukru, kávy, sody, alkoholu nebo masa. Vyvážený trávící systém posílí vaše tělo a tím také zvýší odolnost vůči nemocem.

Proč je DXN Spirulina kvalitnější než ta divoká?

DXN si pro pěstování v čistých, organicky kultivovaných rybnících vybrala ten nejlepší druh divoké Spiruliny. Uměle pěstovaná Spirulina obsahuje aktivní složky podobné těm divokým, ale tyto jsou více stabilní a bezpečnější.

Proč se DXN Spirulina liší od jiných značek na trhu?

 • Výběr vysoce kvalitního druhu Spiruliny.
 • Je organicky kultivovaná v čistých rybnících.
 • Přísný systém kontroly kvality od kultivace až po finální produkt.
 • Vyrobeno certifikovanou továrnou s exkluzivní laboratoří a nejmodernějším zařízením.
 • Pokroková procesová technologie, která chrání všechny živiny.
 • Bez přidaných chemických látek a konzervantů.
 • 100 % rostlinný produkt
 • Je lehce stravitelná a rychle se absorbuje do těla.
 • Je vhodná pro všechny věkové kategorie i pro dlouhodobou konzumaci.

Jak DXN zajistí kvalitu Spiruliny?

DXN Spirulina je přísně zpracovaná do formy tablet nebo prášku a vzápětí uzavřená do dóz nebo pytlíků. Každý den provádí technický personál kontrolu kvality od laboratoří až po balené produkty. Touto cestou můžeme garantovat jejich kvalitu, čistotu a účinnost naším zákazníkům.

Je DXN Spirulina vhodná pro těhotné ženy?

DXN Spirulina je bezpečný produkt, který mohou konzumovat všichni, včetně těhotných žen.

Je DXN Spirulina vhodná pro vegetariány?

Ano, naše DXN Spirulina je kultivovaná organicky a roste bez jakéhokoliv přidaného hnojiva. Je proto ideálním doplňkem stravy také pro vegetariány.

Je DXN Spirulina návyková?

Ne. Složení DXN Spiruliny je výživa a slouží jako strava. Neliší se od ovoce nebo zeleniny. Proto na ni nevzniká závislost. Existuje nějaký limit příjmu

DXN Spiruliny tablet?

Ne. Je doporučeno zdravým osobám brát 6 tablet denně k udržení zdraví. DXN Spirulinu je bezpečné užívat s dalšími DXN produkty.

Mohu brát DXN Spirulinu, jestliže užívám nějaké léky?

Ano. Můžete konzumovat Spirulinu společně s léky západní medicíny. Jestliže konzumuji DXN Spirulinu nějaký čas, vyskytnou se reakce když ji brát přestanu? Ne.Složky DXN Spiruliny zajišťují živiny,které naše tělo potřebuje.Jestliže přestanete produkt užívat, žádné reakce se nevyskytnou. Jen nebudete své tělo dál vyživovat.

Způsobuje konzumace DXN Spiruliny nějaké vedlejší účinky?

Ne. DXN Spirulina je čistě přírodní.Neobsahuje konzervanty,umělá barviva,příchutě,pesticidy ani syntetické složky.Je to jemný doplněk vhodný pro dlouhodobé užívání lidmi všech generací.Nemá žádné kontraindikace ani vedlejší efekty.

Ztratí DXN Spirulina svůj účinek při dlouhodobém užívání?

Ne.Mnoho syntetických složek používaných v lécích a dalších produktech ztrácí svůj účinek po dlouhodobém užívání. DXN Spirulina obsahuje přírodní živiny, které tělo potřebuje a snadno absorbuje.

V jakou denní dobu je nejlepší DXN Spirulinu brát?

DXN Spirulina se může brát kdykoliv, před nebo po jídle.

Facebook