Léčivé účinky Ganodermy

  • Účinky na kardiovaskulární systém
  • Účinky na imunitu
  • Protizánětlivé účinky
  • Rovnováha krevního cukru
  • Ochrana jater, rovnováha krevního cukru, okysličování

Účinky na kardiovaskulární systém

Ganoderma Lucidum podle některých studií prokázala účinky omezující shlukování krevních destiček a snižování krevního tlaku. Při zkouškách u lidí s vysokým krevním tlakem bylo dosaženo výrazného snížení tlaku během dvou týdnů při podávání Ganodermy (Reishi).

Účinky na imunitu

Ganoderma Lucidum se obvykle lékaři předepisuje pro dlouhodobou podporu imunitního systému. V případech léčby pacientů s nádory v pokročilém stádiu byly pacientům podávány dávky Ganodermy Lucidum po dobu 30 dnů. Badatelé zaznamenali výrazný modulační účinek na imunitu, který se projevil zvýšením množství T-lymfocytů a snížením počtu CD8. Rovněž bylo zaznamenáno omezení vedlejších účinků chemoterapie a ozařování stejně jako rychlejší zotavení po operaci.

Rovnováha krevního cukru

Výzkum ukázal, že Ganoderma snižuje obsah cukru v krvi. Zdá se, že to mají z velké části na svědomí polysacharidy známé jako Ganoderany A, B a C.

Vypadá to, že za tímto hypoglykemickým účinkem stojí tři hlavní mechanismy. Zahrnuje to schopnost Ganodermy Lucidum zvýšit hladinu insulinu v plazmě, zvýšit periferní využití tkání pro glukózu a zvýšit jaterní metabolismus glukózy.

Protizánětlivé účinky

Výzkumy ukázaly, že extrakt z Ganodermy rozpuštěný v horké vodě má protizánětlivé účinky. Podle jedné studie bylo zjištěno, že 50 mg prášku z Reishi má srovnatelné účinky s 5 mg hydrokortizonu.

Ochrana jater

Ganoderma lucidum se běžně užívá pro svůj léčebný účinek na játra. Podle jedné studie byl pacientům s onemocněním hepatitidou B a se zvýšenou hladinou jaterních enzymů (SGOT/SGPT) a bilirubinu podávána Reishi po tři měsíce. Po prvním měsíci užívání bylo zaznamenáno rapidní snížení hladiny SGOT a SGPT. Po třech měsících byly všechny hodnoty v normě jako u zdravého člověka.

Okysličování

Jedním z unikátních užití Ganodermy lucidum je proti závratím ve výškách. Zdá se, že Reishi omezuje závratě tím, že okysličuje krev. Tento účinek byl studován u asijských horolezců, kteří vystupovali na hory vysoké 17 000 stop bez sebemenší reakce.

 

Facebook