Reishi Zázračná houba – Časopis PLUS

Čistí játra, posiluje srdce, snižuje cholesterol i krevní tlak a nakopává imunitu.
Číňané ji nazývají božskou houbou nesmrtelnosti a nejsou daleko od pravdy. Reishi má více než tři stovky prokazatelných účinků a mnoha lidem už pomohla k uzdravení a dlouhověkosti.Tak proč ji nevyzkoušet?

Její jméno v čínštině zní Reishi,v češtině Lesklokorka lesklá, ale v povědomí lidí je známá pod svým japonským názvem Reishi. Jedná se o dřevokaznou houbu, roste za speciálních podmínek jen na kmenech některých listnatých stromů. To z ní v minulosti dělalo velmi vzácnou houbu, kterou směli užívat jen císaři a movití šlechtici. Až poté co byla ve druhé polovině 20 století japonskými vědci vyvinuta dokonalá metoda kultivování ve sklenicích se reishi stala dostupnou i pro širokou veřejnost.

Reishi se v Číně a Japonsku používá už déle než 4000 let pro své léčivé účinky. Nejstarší čínský medicínský text jich popisuje neuvěřitelných 365.

Západní kultura se s touto zázračnou houbou seznámila teprve před třiceti lety,ale výzkumy potvrdily, že má blahodárný vliv na mnohá onemocnění a získání rovnováhy v těle, která je velmi důležitá pro zachování zdraví. A to všechno umí Reishi bez vedlejších účinků.

REISHI je cenná pro svůj vysoký obsah ve vodě rozpustných polysacharidů,hlavně betaglukanů a heterobetaglukanů,které mají protinádorové účinky a podporují imunitu.

Obsahuje také velké množství triterpenů neboli ganoderických kyselin, které působí proti alergiím, snižují krevní tlak a cholesterol. Dalšími prospěšnými látkami jsou proteiny, aminokyseliny, minerály a stopové prvky, vysvětlil lékař celostní medicíny Miroslav Rosa.

Léčivé účinky

Omlazuje, znovuoživuje a omlazuje jaterní buňky, což je prospěšné zvláště při žloutence, mononukleóze nebo při pravidelném pití nadměrného alkoholu.

Podporuje pravidelný pohyb střev a zmirňuje tak zácpu i průjem.Snižuje také překyselení žaludku a brání tím vzniku vředů.Zároveň stabilizuje hladinu cukru u diabetiků.
Prospívá astmatikům a lidem s alergiemi.Potlačuje chronický kašel a usnadňuje vykašlávání hlenů.Zvyšuje regeneraci výstelky dýchací trubice a bronchů,což je zvlášť důležité pro kuřáky cigaret a pacienty s chronickou bronchitidou.
Pozitivně ovlivňuje činnost ledvin a při potížích s prostatou významně snižuje hladinu PSA(prostatického specifického antigenu).
Extrat z Reishi zlepšuje paměť,uvolňuje napětí a zlepšuje koncepci.Má až zázračné účinky při léčbě pacientů z Alzheimerovou chorobou a dalšími formami demence.
Aktivuje imunitní systém a pomáhá při léčbě rakoviny,žloutenky,HIV,boreliózy atd.
Reishi dále působí proti bolesti,zánětům,má antioxidační účinky a podporuje tvorbu steroidních a pohlavních hormonů.
Originál článek najdete zde

Facebook