Spirulina: Objevte tajemství zelených řas

Modrozelená vodní řasa připomínající malou spirálku se může pochlubit množstvím základních vitaminů, minerálů a živin. Sladkovodní sinice Spirulina patří mezi nejstarší živé mikroorganizmy na zemi. Řadí se mezi tzv. „zelené potraviny“, které se v poslední době drží na špičce zájmu díky široké paletě pozitivních účinků na lidské zdraví. Její přínos znali a využívalidokonce již staří Aztékové, kteří řasu konzumovali ve velkém a dokonce ji používali i jako platidlo.

Tajemství řasy Spiruliny

Řasa obsahuje vzácné fytonutrienty, které se nenacházejí v žádných jiných zelených potravinách. Vědecké studie prokazují,že tyto jedinečné rostlinné látky podporují správné fungování imunitního systému a zlepšují celkový zdravotní stav organizmu. Jsou také skvělou prevencí civilizačních chorob, zejména cukrovky a nemocí srdce a celého kardiovaskulárního systému. Ve složení Spiruliny nechybí ani esenciální mastné kyseliny, bílkoviny, vitaminy (zejména B a E), minerály (zinek,mangan, železo, měď, selen), karotenoidy a antioxidanty, které pomáhají chránit buňky před poškozením.

Pomůže všem

Spektrum pozitivních účinků Spiruliny je tak široké, že se dá bez nadsázky říci, že prospěje prakticky každému. Je vhodná pro lidi jakéhokoli věku, včetně seniorů, dětí a těhotných či kojících maminek. Díky svému složení působí řasa protivirově,je účinným protizánětlivým a antibakteriálním prostředkem, takže pomáhá urychlit hojení kožních poranění a skvěle působí při žaludečních vředech a gastritidě. Příznivě ovlivňuje trávení, podporuje detoxikaci krve, jater a ledvin, přispívá ke zlepšení krvetvorby, je nejúčinnějším přírodním prostředkem k hubnutí, dodává energii a přispívá k duševní pohodě.

Jak si ji dát?

Ptáte se, kde tuto vzácnou řasu seženete a jak ji můžete užívat? Nejjednodušším způsobem je polykání tabletek, které koupíte v lékárně. Dbejte však na kvalitu a nezávadnost. Vybírejte takové přípravky, které jsou certifikované a pocházejí z oblastí, kde je čisté životní prostředí. Spirulina do sebe totiž může „natahovat“ toxiny z vody, ve které je pěstována.

Jak může Spirulina pomoci nabízí unikátní výživu, posílení a ochranu organizmu obsahuje přírodní koktejl důležitých živin podporuje detoxikace krve, jater a ledvin dodává energii a přispívá k duševní pohodě při hubnutí protizánětlivě a protivirově příznivě ovlivňuje trávení

Text: Zuzana
Originál článek naleznete na:
http://www.mezizenami.cz/clanek/spirulina-objevte-tajemstvi-zelenych-ras?clanek-clanekId=2403&do=clanek-pdf

Facebook